JA slide show
 

Önemli Bilgiler

  • Malı Alırken Kontrol Edin
  • Garanti Belgesi İsteyin
  • Faturanızı Almayı Unutmayın
  • Son Kulllanma Tarihine Mutlaka Bakın
  • Satış Sonrası Hizmet İsteyin
  • Tanıtım İle Verilen Ürünün Aynı Olmasına Dikkat Edin
  • Haklarınızı Öğrenin
 
Halkbank A.Ş. bireysel kredi PDF Yazdır E-Posta
Yazan Siirt Tuketici Dernegi   
Perşembe, 08 Aralık 2011

Tüketici Mustafa Tarık KOKULU Halkbank A.Ş. (Edremit Şubesi)’ den Temmuz 2011 tarihinde 0243 OA007377 numaralı kredi ile faizsiz bireysel kredi kullanan tüketicinin hesabına sözleşmede yazılı olmamasına rağmen 72,00 TL lik Kredi Katkı Payı ve 44,41 TL lik faiz ve vergi yansıtılmıştır. Tüketici hesabına yansıtılan Kredi Katkı Payının faizi ile birlikte toplam 116,41 TL nin haksız ve hukuksuz olduğunu belirterek, tarafına iadesini talep etmektedir.

 

Şikayet Edilenin Savunmasının Özeti         : Halkbank A.Ş.’ nin 14.11.2011 tarihli savunma yazılarında;  Mustafa Tarık KOKULU’dan alınan 72,00 TL lik Kredi Katkı Payının iadesinin yapıldığını belirtmiş olup tüketicinin belirtmiş olduğu 44,41 TL lik faiz in kullanılan kredi ile ilgili olmadığını hesap özetlerinde görüleceği üzere kredili mevduat hesabında Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında bakiyesi olmadığı halde nakit çelim ve alışveriş yapmış olup kullandığı miktar kadar kullandığı gün üzerinden işlenen faizden kaynaklandığını ve bu sebeple tahsil edildiğini belirtmektedir.

 

 

İnceleme ve Gerekçe                       : Dosya üzerinde yapılan incelemede Halkbank A.Ş’nin  Başkanlığımıza göndermiş olduğu 14.11.2011 tarihli savunma yazılarında tüketiciden “Kredi Katkı Payı” adı altında kesilen 72,00 TL’nin iade edildiği anlaşılmıştır. Tüketicinin belirtmiş olduğu 44,41 TL lik faiz ve verginin tüketicinin kredili-mevduat hesabından yapmış olduğu işlemlerden dolayı alındığı anlaşıldığından Şikayetine konu olan “Kredi Katkı Payı” kesintisinin, banka tarafından tüketiciye geri ödemesi nedeniyle karar almaya gerek olmadığına toplantıya katılanların oybirliği ile karar verildi.

 
< Önceki   Sonraki >
Advertisement

İstatistikler

Üyeler: 19
Haberler: 955
Bağlantılar: 7
Ziyaretçiler: 604018

En İyi Tüketici Bilinçli Tüketicidir!

  • Mağdur Olmamak İçin Haklarımızı Bilelim
  • Hakkını Savunmak En Kutsal Görevdir!

Haklarımızı Bildiğimiz Oranda Mutlu Oluruz!

Siz hakkınızı aramaz ve kullanmazsanız bu hakkı size kimse vermeyecektir.
Hak'ka tecavüz de, hak'kı aramamak ta zulümdür.
Ne zalim ne de mazlum olunuz…
 

KATKILARI OLAN TÜKETİCİ SORUNLARI İL

HAKEM HEYETİ BAŞKAN VE RAPORTÖRÜNE

TÜKETİCİLER ADINA ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ. 

www.siirttukder.com